Panadol 500 mg Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy 8 tabletek

2099000239778

5909990009879

Nowy produkt

4,09 zł

Dostępne: 3 Produkty

- +

 
Więcej informacji
OTC - Lek wydawany bez recepty.

Nr pozwolenia R/0098
Dawkowanie:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Doustnie, 2 tabletki do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu doby. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 4000 mg (8 tabletek).
Dzieci w wieku 6-12 lat
Doustnie, ½-1 tabletki, do 4 razy na dobę. Nie należy przyjmować leku częściej niż co 4 godziny ani stosować więcej niż odpowiednio 2-4 tabletki w ciągu doby (60 mg paracetamolu/kg masy ciała na dobę podawanego w dawkach podzielonych 10-15 mg/kg mc).
Nie należy stosować dawki większej niż zalecana. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy stosować regularnie dłużej niż przez 3 dni. W razie zażycia dawki większej niż zalecana natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ponieważ może dojść do zagrażającego życiu uszkodzenia wątroby. Należy zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
500 mg, Paracetamolum, tabletki powlekane

Skład:
1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze.

Wskazania:
Panadol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Panadol działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bolesnym miesiączkowaniu. Ponadto może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.
Lek zawiera paracetamol
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy
 
Pozostałe informacje
Maks. temp. °C: 25
Liczba jednostek: 8
Rodzaj jednostki: tabletek
Liczba czynności użycia: 8 sztuk/sztuki
Pozostały tekst dotyczący ilości porcji/użyć: 8 tabletek

29 innych produktów w tej samej kategorii:

Menu